Bebekler Her Yerde Emzirilir mi?Doğuma girmeden önce o kadar
endişeliydim ki, doktorum bana "bu kadar endiseleneceğine bebeğini kucağına aldıktan sonra nasıl emzireceğini düşün" demişti.

Evet, aslında doğru söylemiş. İlk kucağıma alıp emzirmemle başlayan serüvenimiz böylece devam etti. 

İlk başlarda, "aman göğsüm görünmesin, aman üstüme şal alayım, aman dışarı çıkayım ya da dışarı çıksın" derkeeennn.... Her yerde emzirmeye başladım. Yani memeler fora :))))) 

Hatta o dönemde öyle bir psikolojiye giriyor ki insan, artık dişi olduğunu bir tarafa atıyor sadece anneligi ile ilgileniyor. Üçüncü kişilerinde artık memenizle değil, anneliğinizle ilgilenmesini istiyorsunuz. Hem ben niye kaçıyorum ki rahatsız olan kaçsın öyle değil mi? Sezaryenden yeni çıkmışsın, bebeğini emzireceksin, başka bir yere gitmeye çalışıyorsun.

Bir de emziren bir kadından tahrik olmak nedir? Bundan bile tahrik oluyorsa bir doktora görünsün! Bizim ne suçumuz var? Biz kendimizi bu sapıklara göre mi ayarlayacağız?

Her yerde çocuğumuzu beslemeye hakkımız var. Aç mı bırakalım yani onları? Bütün emzirme dönemimiz başka bir odada ya da birilerinden kacarak mı geçsin?Tamam bunu da usturuplu bir şekilde yapalım, gidip you tube da "bak nasıl emiyor deyip göstere göstere emzirmenin de bir alemi yok! O da ayrı bir teşhircilik! Neyi gösteriyorsun kime? Emerse emsin emmezse emmesin! Millete ne?

Bazen üzerimize örtü örtmemize rağmen laf söylenmesini eminim çoğumuz yaşadık! "Evet, yaşadık tabii" dediğinizi duyar gibiyim. 

Ee bebek acıkmış, ciyak ciyak bağırıyor, ne yapacağız? Emzirmeyelim mi? İlla oda mı arayalım çarşıda pazarda? Yoksa hiç evden dışarı çıkmayalım mı? Anne olduysak insanlıktan çıkmadık ya! Yine gezeceğiz yine sosyal olacağız. Anne olmak zaten zor ne olur iyice zorlaştırmayalım! 

Biz emzirdikçe alışacaklar, o yüzden bebeklerimizi her yerde emzirelim. Onlar için bu en güzel besinse ve gelecek nesillerimizin sağlıklı olmasını istiyorsak emzirelim.

11 yorum:

 1. Ben de 3 çocugumu da her yerde emzirdim. Çocuk bu etrafi bekleyemez ya 😄😄😄

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabii canim zaten etraf ne der diye diye basimiza gelmeyen kalmiyor!

   Sil
 2. Aç bebek aç bırakılır mı yaaa?:((( Üzerine şal, hırka, kazak örter emzirirsin tabii ki de...rahatsız olan gitsin tabiiki de. Ama zaten kaç kere yabancıların, elalemin, (vapur, tren, otobüs) de olacak ki bebekli bir anne? Her gün işe de bebekle gidip gelmiyoruz herhalde:)

  YanıtlayınSil
 3. Size sonuna kadar katılıyorum. Oğlumu her yerde usturubunca emzirdim, ne ben hayatımı erteledim onu emzireceğim diye, ne de o benim koşturmacalarım içinde aç kaldı ♥

  YanıtlayınSil
 4. Aynen katılıyorum ve kimsenin cık cık cık'ına da bakmadan emzirdim bebeklerimi. En komiği de, uçakta yanımda oturan Amerikalı asıllı 30 senedir Türkiye'de yaşayan bir kadının "aman üstünü kapa bura türk uçağı laf ederler" diye uyarmasıydı, "teyzeeeeee" :D Kadını bile bozmuşuz ya!

  YanıtlayınSil
 5. Ben doğru bulmuyorum ben insanların önünde giyinmeye bile çekiniyorum bir yere kadar tabi. Biz kendimizi öyle görmüyor olabiliriz ama çok kötü niyetli insanlar var. Onu da geçtim insanın en kıymetli şeyi utanma duygusu. İnsan her şeyi kaybetse de utanma duygusunu kaybetmemli diye düşünüyorum. Bir şal sermek çok zor olmamalı. Emziriyoruz diye göğüslerimiz erojenliğini kaybettiyse o zaman açıp dolaşalım gibi bir mantığa geliyor

  YanıtlayınSil
 6. Merhaba kızlar Doğal Fıstık Ezmesine ne dersiniz?
  Beslenme, Diyet alanında kullanabilirsiniz. Yüksek protein içerir.

  Organik Satın Al

  Fitnut


  Saç Dökülmesine Karşı Mecitefendi Sarımsaklı Şampuan Kullanabilirsiniz.
  Saç Dökülmesine karşı etkili şampuan

  YanıtlayınSil
 7. Her yerde çocuk emzirmeye hakkımız var görüşüne katılmıyorum. Bunun tahrik olmayla ilgisi yok. Meme erojen bir bölgedir bebeğe yiyecek sağlıyor olması bunu değiştirmez. Bence edep ve utanma sahibi insan ne sebeple olursa olsun memesini uluorta açmaz. Üstüne bir bez atmayı kastetmiyorum. Yalnız erkeklerin değil kadınlar da birbirinin her yerini görmek zorunda değil. Bu kadar çok emzirme odası araba mekan varken sokakta emzircem banane demek inada yapmak gibi.

  YanıtlayınSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.