Herion Estetik ve Plexr Yöntemi

Geçen haftalarda Sevgili Sena'nın daveti ile Herion Estetik'in 4. yılını kutladık. Herion Estetik'e gitmişken güneş lekelerime ve kolumdaki benlere "plexr" uygulandı. Ben de sizlere "plexr" yöntemi ile ilgili deneyimimden bahsedeceğim.

Plexr, "cilt yenileme" de kullanılan İtalyan teknolojisi bir cihaz. Bu cihazla "cilt yenileme" sağlanması için hafif bir hasar veriliyor.

Hasar deyince gözünüz korkmasın! Herhangi bir ağrı ya da acı yaşamıyorsunuz. Öncesinde uygulanan lokal anestezik krem ile 20 dakika ile yarım saat arası bekletiliyorsunuz. Dolayısı ile işlem yapılırken siz bir şey hissetmiyorsunuz. Hatta işlem o kadar kısa sürüyor ki ben nasıl olduğunu bile anlamadım! 5-10 dakikada bitti.

Doktorum kolumdaki bene müdahale ettiğinde herhangi bir uyuşturucu krem yoktu sadece sinek ısırığı gibi bir acı hissettim o kadar. Sonrasında herhangi bir acı, ağrı vs. olmadı.

Göz çevremde açık renkli güneş lekelerim vardı onlara da uygulandı şimdilerde geçmek üzere. 7 ila 30 gün arasında iyileşme süreci var.

Biliyorsunuz bazı lazerler açık renk lekeleri göremiyor; plexr yönteminde böyle bir sıkıntıyla karşılaşmıyorsunuz. Genelde hepsini yok ediyor.

İşlem sonrasında ciltte ufak delikler oluyor. Cilt hassasiyet kazandığı için mutlaka güneş koruma faktörlü sıvı fondöten sürüp dışarı çıkmanız gerekiyor. Evdeki en ufak ışık bile "plexr" yapılan yeri etkileyeceğinden evdeyken de sürmeniz şart! Hatta üç dört saatte bir tekrarlamanız gerekiyor.

Ben ayrı ayrı kullandım güneş kremini ve fondöteni. Fondöten sürebilmemiz günlük yaşamımızı etkilememesi açısındanda önemli!

Yüzünüze sabun ve su dışında herhangi bir şey değdirmiyorsunuz. Cilt temizleme ürünleri, tonikler vs. cilde zarar verebileceğinden bu aşamada kullanılmıyor.

Plexr Yönteminin Uygulanabileceği Alanlar;
* Leke tedavisi
* Üst-alt göz kapağı kırışıklıkları
* Göz çevresi-kaz ayakları
* Dudak üstünde oluşan çizgiler
* Akne ve akne izleri
* Ciltte kabarık lezyonlar
* Siğil-et benleri
* Karın çevresi karın çatlakları ve kırışıklıklarına iyi geliyor.

İyi koruduğunuz ve uzmanına yaptırdığınız taktirde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ben en kısa zamanda gözaltı kırışıklıklarım için tekrar "Herion Estetik" e gitmeyi düşünüyorum. Yalnız biraz güneşin gitmesini bekleyeceğim; çünkü sürekli dışarıda olduğum için korumakta zorlanıyorum.

Ayrıca bir bilgi daha vereyim size, "plexr" yöntemini hamileler ve emziren anneler de yaptırabiliyor. Tabii bunun kararını vermek size kalm

Benim için sorularıma yanıt almak ve güler yüzlü karşılanmak önemlidir. Herion Estetik'te de çok samimi karşılandım. Özellikle Görkem Hanım her konuda yardımcı oldu. Ben çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim.

7 yorum:

 1. Karın çatlaklarına iyi gelen bir yöntem😲 harikaymış.

  YanıtlayınSil
 2. Çok başarılı ve kesin uygulamalardan biri plexr :)

  YanıtlayınSil
 3. Ne guz3l bir deneyim olmu s 😊

  YanıtlayınSil
 4. Hayırlı olsun ve geçmiş olsun enerjik anne :)
  Akne lekesi dedin beni kazandın bak? Olur mu olurmuş bana da...
  Buluşmanız da ayrı bir harika!
  Sevgiler ❤

  YanıtlayınSil
 5. Güle güle kullan canim 😊

  YanıtlayınSil
 6. Merhaba, çok beni olan biri olarak ilgimi çekti . Benleri mi çıkartıyorlar yerinden ne yapıyorlar ? 😮😮😮 tam anlayamadım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benleri yakıyorlar. Küçücük ucu incecik bir aleti var doktorun ve onunla benleri yakıyor. Çok etkili bir yöntem ama sonrasında çok iyi korumak gerek. Benim hafif leke kaldı mesela. Yaptıracaksanız kışın ya da sonbahar da yaptırın. İnstagram hesabımdan nasıl yakıldığını göstermiştim hatta canlı yayın yapmıştım. Takip ederseniz görebilirsiniz.

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.