Emzirme Örtüsü/Önlüğü

Bugün sizlere emzirirken çok kullandığım, vazgeçemediğim "emzirme örtüsü/önlüğü" nden bahsedeceğim.

Lokantada, alışveriş merkezinde, parkta, bahçede, denizde, cafede kısacası her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün.

Bebekler 0-2 yaş aralığında sürekli meme emmek istiyorlar. Bazen acıktıkları için bazen uykususu geldiği için bazen kendini güvende hissetmek istedikleri için... Biz anneler onları geri çevirmekte istemiyoruz; çünkü bebekler ne kadar keyifliyse annelerde o kadar rahat oluyorlar.

Gittiğiniz her yerde emzirme odası aramak zorunda kalmıyorsunuz. Bütün gününüzü o odada geçirmek zorunda da kalmıyorsunuz! Hiç planınızı bozmadan onu boynunuza geçirerek sohbetinize devam ediyorsunuz. Bebeğinizi rahatlıkla izleyip ne yaptığını kontrol etme imkanınız da oluyor; çünkü emzirme örtüsü/önlüğünün boyun kısmına tela gibi bir sey konulmuş yani bebeğinizi görebileceğiniz şekilde yapmışlar. Böyle olunca bebekte bunalmıyor hatta arada size gülücükler atıyor.:)

Inanın çok kullanışlı ve pratik bir ürün. Hamileler şimdiden alınacaklar listesine yazsın derim.

Ben iki buçuk yıl emziren anne olarak çok faydalandım. Hatta eve misafir geldiğinde diğer odaya da geçmezdim. Lohusayken de evde bir sürü misafir oluyor, ee ameliyatlısın zırt pırt dışarı çıkamıyorsun, misafire çık diyemiyorsun zaten yabancıda olmuyor ama bu örtü kurtarıcı oluyor.

Boyun kısmını geniş veya dar tutup kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Biz modern anneler hem gezeceğiz, tozacağız hem de bol bol emzireceğiz evlatlarımızı.

Tabii emzirme örtüsü/önlüğü başka işlerede yaramıyor değil! Burası sizin yaratıcılığınıza kalmış. Mesela çocuk arabasında uyuduğu zamanlar rüzgarı engellemesi için de kullanırdım.

Sonrasında Mert onu uzun bir süre pelerin olarak kullandı.:)))

İşiniz ne kadar kolay olursa o kadar rahat annelik yaşıyorsunuz. Lütfen sizi eleştirenleri de ciddiye almayın. Hiç kimsenin bu güzel anlarınızı bozmasına izin vermeyin, anneliğinizin keyfini çıkarın. Bu günler çabuk geçiyor ve bir daha geri gelmiyor. Anneliğinizin tadını çıkarmanız dileğiyle...

Sevgiler...

12 yorum:

 1. Çok pratikmis ben büyükçe bir esarp kullanmistim böyle bir sey olsa alirdim o zaman.

  YanıtlayınSil
 2. Çok pratik oluyor gerçekten. Sen ne kadar kendini bebeğe göre ayarlarsan ayarla bazen bebek acıktığından değil ortamın stresinden bile emmek istiyor mesela. Büyük kurtarıcı olmuştu bana da :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Sürekli emmek iatiyorlar o zamanlarda da çok ideal!

   Sil
 3. Ben direkt memeyi çıkartanlardanım, taşlanıcam günün birinde :D Şaka bir yana, aynen mutfak önlüğü bu yahu, ne farkı var anlamadım, ufak bir eşarp işe yaramaz mı çok utanılıyorsa?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :))) süpersin. Yurt dışında yaşayınca rahat tabii gel de Türkiye'de göğsünü çıkart, bir de "emziriyordum" de bakalım! Hamile kadın spor yapıyor diye tekme tokat dövüldü bir kaç ay önce! Mutfak önlüğüne benzediği doğru, üzerinde bebek figürleri var sadece. Bir de çocuğu görebilmek için tela konulmuş üstten bakabiliyorsun ona o kadar... Eşarpta olur tabii tercih meselesi

   Sil
 4. Emzirme önlüğü büyük rahatlıkmış. Kullanım alanı oldukça çokmuş. Pelerin bile olmuş :) Bebek bekleyen ve yeni anne olanlar bu önlüğü kullanmalı...

  YanıtlayınSil
 5. 2.oğlum İlke Yağız'da kullanmıştım gerçekten çok rahat :)

  YanıtlayınSil
 6. pamuk olması ve kumaşının yumuşaklığı da önemli :D sizi takibe aldım bloğuma beklerim :D http://tembelprenses.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.