Pastannecim Etkinliğimiz

Geçen hafta Sevgili Ebru'nun daveti ile Ostim'deki Pastannecim pastanesinin imalathanesini gezmeye gittik.Amacımız yalnızca gezmekti;) Tabii bloggerları çağırınca işin nasıl olacağından habersiz olan ustamızı, ellerimizde telefonlarla videoya kaydetmeye ve sorular sormaya başlayınca; ustamızda, "siz misiniz bu kadar soru soran?" diyerek verdi önümüze koli koli yumurtaları ve "soru soracağınıza pastayı siz yapın da öğrenin" dedi.:))))


Sadece imalathaneyi gezmekle başlayan serüvenimiz bir workshop'a dönüşünce hepimiz çok eğlendik. Aslında bu kısım "ver coşkuyu" modundaydı.:)
Çocuk ile gelen tek kişi bendim ve oğlumda pastaların nasıl yapıldığına tanık oldu. Makinalar çok büyük geldi gözüne. Mikser hiç evdekine benzemiyordu mesela? Bu kocamaaaan bir mikserdi!Ustamızın sıcak tavırları da oğlumun orada uslu uslu durmasına yardımcı oldu. Bence ustamız kreşte de çalışabilir, çocuklara böyle pozitif insanlar lazım!:)Bizi çok nazik ve misafirperver karşıladılar. Her sorumuza sıkılmadan cevap verdiler. Yaptığımız pastaları da bizlere hediye ettiler. Ustamız kendi yaptığı pastayı Mert'e vererek bize ikinci bir jest yaptı.

Gayet steril bir ortamda yapılan pastaların pandispanyasında ve kremasında hazır hiçbir şey kullanılmadığını kendi gözümüzle görmüş olduk. Ayrıca böreklerini severek aldığım "Erciyes Börek" in de onlara ait olduğunu öğrendim.


Franchising verdiklerini, verdikleri bayiliklere iki sene boyunca destek olduklarını öğrendim. Nasıl mı? Mesela aylık cirosu 7000 Tl ama bayi 5000 Tl 'de kaldı. İki yıl boyunca kalan 2000 Tl 'yi onlar telafi ediyorlar. Bunu öğrenince Çayyolu'nda bir bayilikte ben alsam mı diye düşünmedim değil! Şu an kampanyaları varmış. Düşünen varsa bence kaçırmasın!

İlk kez denediğim profesyonel pasta yapım atölyesinden biz çok keyif aldık. Hatta oradaki pastacılara, "ohh ne keyifli işiniz var sizin!" dedim. Sen misin diyen, "günde iki bin pasta yapıp üç vardiya çalışınca hiç de o kadar keyifli olmuyor!" demezler mi?:)

Sevgili Ebru'ya ve Pastannecim pastanesine bu eğlenceli gün için çok teşekkür ederim.

Sevgiler...
6 yorum:

 1. ne güzel bir etkinlik olmuş bu böyle :)

  YanıtlayınSil
 2. Günde 2000 pasta mı? Oyyy...çok zormuş, biliyor musun ben de isterdim bir şube açmak ama herhalde sermaye gerekir benim gibi ay sonunu zor getirenler için olamaz:((( çok güzel ve ilginç bir gün olmuş, pasta da şahane:) hepinizin eline sağlık. :)

  YanıtlayınSil
 3. Harika bir etkinlik olmuş pastanızda muhteşem görünüyor 😉😉

  YanıtlayınSil
 4. Bu ne güzel bir etkinlik olmuş :) Orada olmak isterdim :)

  YanıtlayınSil
 5. Instagramda da takip ettim çok güzel bir pasta olmus 😊

  YanıtlayınSil
 6. harika bir gün olmuş belli
  afiyet olsun tatlım

  YanıtlayınSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.